OGAE Szavazás 2017 – Túl vagyunk a negyedén
Kategória: ESC 2017, OGAE, szavazás

12 ország már leadta a szavazatát, Magyarország az üldözőbolyban!

A legutóbbi összefoglalónk után 🇨🇿 Csehország volt az első, akik szavaztak: a 12 pontjukat 🇮🇹Olaszország kapta, 🇭🇺mi 1 pontot kaptunk. A következő nap 🇨🇭Svájcé volt, náluk is az 🇮🇹olaszok nyertek és 🇭🇺Magyarország általuk is 1 ponttal gazdagodott.

Egy nap kimaradt, szombaton folytatódtak az eredményhirdetések 🇭🇷Horvátország pontjaival: 12 pont 🇮🇹Olaszországnak! Másnap egy másik szomszédunk, 🇸🇰Szlovákia jelentkezett be: 12 pont 🇮🇹Olaszországnak! Mára virradóra pedig 🇦🇲Örményország pontjai váltak ismertté: 12 pont a 🇫🇷🍎franciáknak! Az előbb említett három szavazó klubtól a 🇭🇺magyar dal nem kapott pontot.

Mint látszik, az olaszok egyelőre tarolnak, eddig csak három országban nem nyertek, legalább 7 pontot azért így is begyűjtöttek mindenhol. Bravissimo!

Az állás 12 ország után (még 32 hátra van):

1. 🇮🇹 Olaszország – 133 pont
2. 🇧🇪 Belgium – 103 pont
3. 🇸🇪 Svédország – 88 pont
4. 🇫🇷 Franciaország – 74 pont
5. 🇪🇪 Észtország – 64 pont

11. 🇫🇮 Finnország – 17 pont
12. 🇭🇺 Magyarország – 15 pont
13. 🇷🇴 Románia – 11 pont

A naprakész, teljes táblázat elérhető ezen a linken.

A következő napok menetrendje:

ápr. 18., kedd: 🇳🇱 Hollandia és 🇪🇸 Spanyolország eredményei
ápr. 19., szerda: 🇨🇾 Ciprus és 🇱🇹 Litvánia eredményei
ápr. 20., csütörtök: 🇦🇺 Ausztrália és 🇱🇻 Lettország eredményei
ápr. 21., péntek: 🇲🇹 Málta és 🇷🇴 Románia eredményei
ápr. 22., szombat: 🇩🇰 Dánia és 🇵🇹 Portugália eredményei
ápr. 23., vasárnap: 🇮🇪 Írország, 🇳🇴 Norvégia és a 🌍 Rest of the World eredményei

Az az elmúlt héten derült ki, hogy a 🇲🇪montenegrói klub idén sajnos biztosan nem vesz részt a szavazáson. Szintén nincs információ arról, hogy 🇦🇿Azerbajdzsán pontjai mikor lesznek publikusak.