OGAE Second Chance Contest – Végeredmény!
Kategória: OGAE, Second Chance

Hosszú idők múltán, de végre itt az idei OGAE Second Chance Contest eredménye!

Mi az az OGAE Second Chance Contest?

A versenyben az OGAE tagklubjai – így a MEF is – indíthatnak egy-egy olyan produkciót, ami az adott év Eurovíziós nemzeti előválogatójukon nem nyert. Magyarországot így a februári döntésünk alapján Tóth Gabi Hosszú idők c. száma képviselte.

A szavazás júliusban lezajlott Európa-, sőt, világszerte. A tavalyi győztes lengyel klub most ért el arra a pontra, hogy publikálni tudja az eredményt, ezt az alábbi 41 perces videóban tudjátok megtekinteni.

A videó alatt pedig összesítünk, elemzünk.

Svédország ezzel 15. alkalommal nyerte meg a versenyt, és jövőre ismét ők rendezhetik azt! Gratulálunk!

A pontok, amiket adtunk

🇬🇷 Görögország – 1 pont
🇬🇧 Egyesült Királyság – 2 pont
🇩🇪 Németország – 3 pont
🇪🇸 Spanyolország – 4 pont
🇱🇹 Litvánia – 5 pont
🇳🇴 Norvégia – 6 pont
🇮🇹 Olaszország – 7 pont

🇸🇮 Szlovénia – 8 pont
🇸🇪 Svédország – 10 pont

🇺🇦 Ukrajna – 12 pont

Azaz, a TOP10-ben végzett országok közül csak 🇮🇸 Izlandnak nem adtunk pontot, ők a mi szavazásunkon a 17. helyen végeztek.

A pontok, amiket kaptunk

1 pont: 🇮🇹 Olaszország
2 pont: –
3 pont: 🇷🇸 Szerbia, 🇦🇹 Ausztria
4 pont: 🇫🇮 Finnország
5 pont: 🇷🇺 Oroszország, 🇵🇱 Lengyelország
6 pont: 🇨🇿 Csehország
7 pont: –

8 pont: –
10 pont: –

12 pont: 🇺🇦 Ukrajna

Összesen tehát 8 országban végzett a Hosszú idők a 10 legjobb között, 39 pontot begyűjtve a 14. helyen zárt. Az egyetlen olyan országpáros, akik egymásnak adták a 12 pontjaikat így mi lettünk a szomszédos Ukrajnával.